Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na
Informacje

10:16

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej przystąpiła w tym roku do IX edycji konkursu ,,Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jednym z głównych celów akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Czytaj więcej »

16:23

6 października 2018 roku, dzięki staraniom wójta Gmina Jabłonka – Antoniego Karlaka, zaangażowaniu władz Gminy oraz przy współpracy lokalnej społeczności oddano do użytku nowy budynek remizy OSP w Podwilku.

Czytaj więcej »

12:49

W najnowszym, 141. numerze gazety Góral Info piszemy m.in. o Zielonym Dniu Przedszkolaka, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Czarnym Dunajcu pod hasłem „Okaż kulturę i chroń naturę”, IX Turnieju Piłki Nożnej w Polanach o Puchar Sołtysa Wsi Kościelisko oraz dofinansowaniu otrzymanym przez nowotarski szpital.

 

Czytaj więcej »

11:02

Gmina Lipnica Wielka realizuje projekt pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Lipnica Wielka”. Projekt realizowany jest w ramach 4 Osi Priorytetowej - Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Poddziałanie 4.3.2 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej - SPR, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. 

Czytaj więcej »

12:05

W najbliższą sobotę, 29 września o godz. 20.00 widzowie TVN będą mieli okazję obejrzeć występ Piotra Matery z Lipnicy Wielkiej. Młody poeta pojawi się w popularnym talent show „Mam Talent!”, na deskach katowickiego teatru. 22-latek zaprezentuje autorski wiersz pisany gwarą góralską.

Czytaj więcej »

08:52

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że głosami respondentów marka ADAMEX zdobyła wyróżnienie w kategorii „Ekogroszek workowany” w Ogólnopolskim Programie KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2018. Wspomniany program konsumencki realizowany jest przez redakcję „Strefy Gospodarki” - ogólnopolskiego, niezależnego dodatku do Dziennika „Gazeta Prawna”. Jego celem jest wyłonienie (na podstawie przeprowadzonych badań konsumenckich) najlepszych jakościowo, marek i produktów dostępnych na polskim rynku.

 

Czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.