Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na
Rozmaitości

18:02

Najnowsza edycja Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji, Wnętrz, zorganizowanych w dniach od 12 do 13 maja 2018 roku, już za nami… W gronie wystawców, prezentujących w nowotarskiej Hali Lodowej szereg ciekawych rozwiązań dla domu, nie zabrakło firmy ADAMEX, znanej dobrze mieszkańcom tego uroczego regionu Polski - głównie z produkcji doskonałej jakości eko-groszków: STRONG®, HALNY®, ENERGY PLUS, RETOTER PLUS  oraz wzbogaconego eko-miału RETOTER®.

 

Czytaj więcej »

07:28

W Lipnicy Wielkiej uroczyście obchodzono Święto 3 Maja w potrójnym wymiarze: święto narodowe upamiętniające uchwalenie konstytucji w 1791 roku, święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Dzień Strażaka. Z tej okazji odbyła się w obu parafiach naszej gminy uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków.

Czytaj więcej »

10:16

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jabłonce to placówka znajdująca się w bogatym pod względem kulturalnym i tradycyjnym regionie Orawy. Szkoła kształci ponad 600 uczniów w różnym wieku. Kadra pedagogiczna ma więc sposobność pracy w kilku grupach wiekowych, co pozwala na rozwój i ciągłe doskonalenie warsztatu pracy. Nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej to aktywny i prężnie działający zespół dostrzegający konieczność ustawicznego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji. Szkoła stale się rozwija, stawia na wysoki poziom kształcenia i dobrze wykwalifikowaną i ambitną kadrę. Otwartość nauczycieli  na nowości i ciekawostki z dziedziny metodyki nauczania, dydaktyki, a także szeroko pojętego procesu wychowawczego, w którym to szkoła bierze udział od pierwszych chwil obecności ucznia w szkole, znakomicie wpisuje się w cele projektu pt. „Umiejętności językowe oraz kreatywna metodologia - kluczem do sukcesu w nauczaniu”. Projekt realizowany jest w szkole od 30 września 2017 roku w  ramach programu PO WER - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Jest to program współfinasowany przez Unię Europejską w ramach środków funduszu społecznego. Napisany przez Sabinę Pilch i Katarzynę Jaromin projekt obejmuje 22 nauczycieli, którzy wezmą udział w różnorodnych kursach językowych oraz w szkoleniach metodycznych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Hiszpanii oraz na Malcie.

 

Czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.