Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

103 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce – spotkania w Czarnym Dunajcu, Szaflarach, Lipnicy Wielkiej i Spytkowicach


Ministerstwo Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W

związku z tym powstał rządowy programu „Czyste Powietrze”, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków i wymianę źródeł ciepła.

Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet opiewa na 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld zł, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.

Reklama


W całej Polsce organizowane są spotkania informujące, skierowane do wszystkich mieszkańców, potencjalnych beneficjentów programu.

W niedzielę 7 października 2018 r. spotkania takie odbędą się w Czarnym Dunajcu (Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – budynek remizy OSP), Szaflarach (sala obrad Urzędu Gminy), Lipnicy Wielkiej (Dom Ludowy) i Spytkowicach (Remiza OSP). Rozpoczęcie o godz. 18.00. Specjaliści przedstawią założenia programu.

Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.