Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Jabłonka mistrzem województwa małopolskiego w piłce ręcznej


Podczas wojewódzkich finałów w piłce ręcznej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Jabłonki sięgnęli po złoto!  10 maja do Tarnowa przyjechało 6 najlepszych drużyn wyłonionych w półfinałach.

P

odczas rozegranych eliminacjach w grupach, Jabłonczanie wygrali swoje mecze z Wiśniczem 16:7 i Libuszą 14:11. W meczach o medale wygrali ze szkoła z Libiąża 12:6 i w meczu o złoto  pokonali swoich rówieśników ze szkoły sportowej z Krakowa 13:12.

Szczypiorniści z Jabłonki wywalczyli tym samym prawo reprezentowania naszego województwa w Mistrzostwach Polski, które odbędą się od 31.05-03.06.2018r w Głuchołazach na Śląsku.

Reklama


- To ogromny sukces, na który pracowaliśmy 3 lata! Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim zawodnikom za poświęcenie, wyrzeczenia i godziny treningów na hali sportowej! Jesteście najlepsi! - mówi opiekun Jakub Janczy.

Skład drużyny: Norbert Chowaniec, Mateusz Janczy, Grzegorz Knaga, Kamil Kubacka, Maciej Piekarczyk, Rafał Polański, Filip Styruła, Karol Zahora, Maksymilian Biernat, Filip Bugajski, Szymon Makuch, Szymon Wójt. 
Opiekun Jakub Janczy.

Fot. Jakub Janczy

 

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.