Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Małopolscy maturzyści najlepsi w Polsce


Do tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpiło ponad 20 tys. małopolskich uczniów. Jak się okazuje, ich wysiłki nie poszły na marne. Maturzyści z Małopolski osiągnęli najlepszy wynik w całym kraju.

J

ak informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, aż 83 proc. Małopolan uzyskało pozytywny wynik egzaminu, co dało im pierwsze miejsce w rankingu pod względem zdawalności matury wśród wszystkich województw.– Małopolska po raz kolejny pokazała, że jest po prostu najlepsza. Ci młodzi ludzie, którzy są u progu dorosłego życia za kilka lat będą stanowić o sile naszego regionu. Jestem dumny, że to właśnie o naszą młodzież już dziś zabiegają prestiżowe uczenie, a także najlepsi pracodawcy. Serdecznie gratuluję tegorocznym maturzystom i życzę, by w dalszym ciągu byli tak pracowici, ambitni i z sukcesem realizowali swoje plany i marzenia – mówi marszałek Jacek Krupa.

Reklama


Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się województwa: podlaskie, mazowieckie i podkarpackie.– Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie liceów ogólnokształcących. Aż 88 proc. z nich po miesiącach ciężkiej nauki i zarwanych nocach odniosła zamierzony sukces. Podobny wynik oprócz Małopolski, osiągnęli także licealiści z Podkarpacia i świętokrzyskiego – informuje BP UMWM. – Zdecydowany sukces odnieśli także uczniowie małopolskich techników, gdzie 76 proc. przystępujących do egzaminu uzyskało pozytywny wynik. Wśród przedmiotów, które na rozszerzonej maturze wybierali uczniowie, największą popularnością w kraju cieszył się język angielski, matematyka i język polski.

Do tegorocznych majowych egzaminów maturalnych w Małopolsce przystąpiło łącznie 24 972 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych – liceów ogólnokształcących i techników.

– W skali Polski liczba maturzystów to dokładnie 247 840 osób. 80 proc. z nich zdało egzamin dojrzałości – informuje BP UMWM.

Szczegółowy raport z wynikami jest dostępny tutaj: www.cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Informacje_o_wynikach/2018/20180703%20C%20Wstepna%20informacja%20o%20wynikach%20matury%202018%20PREZENTACJA.pdf


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.