Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Orawianie w Macedonii


Ohrid - zwane też perłą Macedonii stało się celem wyjazdu Zespołu "Orawianie" w tym roku. Jest to przepiękna kraina, położona pośród wysokich gór nad brzegiem cudownego jeziora z bardzo bogatą swoją kulturą i wspaniałymi ludźmi. I właśnie w takiej scenerii i atmosferze pośród 19 innych zespołów z całej Europy prezentowali się "Orawianie".

 

N

 

asz śpiew, tańce i muzyka przepięknie wkomponowały się w cały ten bajkowy klimat, autentycznie wzbudzając ogromne zainteresowanie. Tak więc po raz któryś "wyeksportowaliśmy" na sam koniec Europy orawskie śpiewy i tańce, pokazując, że gdzieś tam jest taki region, który nazywa się Orawa, ze swoją własną, równie piękną i bogatą kulturą.

Reklama


Opuściliśmy ten piękny zakątek Europy z przeświadczeniem, że czas, który tutaj spędziliśmy nie był absolutnie czasem zmarnowanym. Przywieźliśmy Macedończykom nasz orawski folklor, a w zamian zabieramy ze sobą do Polski sporą dawkę wiedzy o ich regionie, historii, delikatny zapach tutejszego słońca i jeziora, no i cudowne wspomnienia. Na pewno tu jeszcze wrócimy!


Fot. Sonia Ponicka i Barbara Brenkus


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.