Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

„Orawskie Dzieci” na Międzynarodowym Festiwalu „Święto Dzieci Gór”


Dziecięcy Zespół Regionalny "Orawskie Dzieci" reprezentował region Orawy na 25 jubileuszowym festiwalu "Święto Dzieci Gór" w Nowym Sączu. Jest to jeden z najpiękniejszych festiwali folklorystycznych w Polsce - pełen emocji, niesamowitych wrażeń, przyjaźni i pozytywnej energii. Uczestnicy festiwalu mają możliwość poznania wielu kultur, interesujących ludzi oraz nauczenia się tolerancji wobec innych religii i obyczajów.

N

aszym partnerskim zespołem był zespół HACETTEPE UNIVERSITY CHILDREN AND YOUTH FOLK DANCE GROUP z Turcji; dzieci bardzo się ze sobą zaprzyjaźniły, nauczyły się wspólnych tańców orawskich i tureckich, które zaprezentowały na koncercie finałowym.

W środę odbył się nasz dzień narodowy turecko - orawski. Pięknie opisał go Pan Kamil Cyganik - szef biura prasowego festiwalu. Zachęcamy do przeczytania opisu TUTAJ. (http://swietodziecigor.pl/index.php/pDocId/862/pCmd/1/pMenuId/2) Nasz zespół otrzymał bardzo wysoką ocenę od międzynarodowej komisji za autentyczność, spontaniczność, śpiew, muzykę i zabawy, a także grę aktorską.

Reklama


Oprócz wielu występów Orawskie Dzieci miały również możliwość wypoczynku na basenie, w kinie, na dyskotece, ognisku oraz podczas rejsu po Jeziorze Rożnowskim.

Kierujemy serdeczne podziękowania na ręce wójta Bogdana Jazowskiego za możliwość uczestnictwa w festiwalu, Gminnego Centrum Kultury za pomoc w przygotowaniu i organizacji wyjazdu, naszej utalentowanej muzyce: Marcinowi Kowalczykowi, Robertowi Kowalczykowi, Kamilowi Cymermanowi, Jonaszowi Pieronkowi oraz Patrykowi Rudnickiemu; rodzicom za organizację dnia narodowego oraz dnia u polskich przyjaciół. Szczególne podziękowania należą się Karolinie Kowalczyk, Monice Klapisz oraz Edycie Mikłusiak, za opiekę nad dziećmi, a opieka ta jest niezwykle odpowiedzialną pracą na tego rodzaju festiwalu. Jednak największe słowa uznania należą się ORAWSKIM DZIECIOM, za wszystko - po prostu!!!

W tym roku na festiwalu wystąpiły takie zespoły jak:
BALLET FOLKLORICO INFANTIL COAHUILA - Meksyk
BOJMIJA - Macedonia
FORGATÓS TÁNCEGYÜTTES - Węgry
HACETTEPE UNIVERSITY CHILDREN AND YOUTH FOLK DANCE GROUP - Turcja
KYTALYK - Jakucja/Rosja
MAŁE OLDRZYCHOWICE
MALI ŁONIOWIACY
MALI SZCZYRZYCANIE
MALI WIYRCHOWIANIE
NUPUR SAJ SCHOOL OF PERFORMING ARTS - Indie
ORAWSKIE DZIECI
PIECUCHY
SMP NEGERI 115 - Indonezja

Każdy dzień festiwalu jest szczegółowo opisany i udokumendowany fotograficznie na stronie www.swietodziecigor.plFot. Piotr Droździk


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.