Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

OSP Piekielnik z nowym samochodem


Druhowie z gminy Czarny Dunajec wzbogacili się o kolejny samochód ratowniczo – gaśniczy. Tym razem sprzęt w postaci pojazdu marki Scania trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekielniku.

N

owy nabytek ma służyć społeczności lokalnej Piekielnika, także okolicznych miejscowości.

Samochód dotarł do Piekielnika w piątkowe popołudnie 25 sierpnia. Tradycyjnie odbyła się prezentacja, w której udział wzięli druhowie z Piekielnika, sołtys Władysław Szuba i wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.

Reklama


- Jestem dumny ze strażaków w naszej gminie, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. W razie zagrożenia – pożaru czy wypadku, druhowie porzucają swoje zajęcia – prywatne i zawodowe, by dążyć z pomocą. Należy im się szacunek oraz godne warunki pracy, dlatego dążymy do tego, by sprzęt był nowy, dostosowany do obowiązujących standardów. Jak widać, sukcesywnie wspieramy poszczególne jednostki OSP w gminie Czarny Dunajec. Dziękuję wszystkim strażakom, zarówno z OSP Piekielnika, jak i z OSP z całej Gminy z za poświęcenie i zaangażowanie – mówi Józef Babicz, wójt gminy Czarny Dunajec.

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiony został za 876 tys. zł.

Fot. Piotr Duraj

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.