Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Podsarniu (zdjęcia)


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w Podsarniu, gdzie dokonał uroczystego odsłonięcia pomnika upamiętniającego 100. rocznicę odbudowy Państwa Polskiego i zasłużonych lokalnych działaczy niepodległościowych.

W

programie prezydenckiej wizyty znalazł się m.in. przemarsz do Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, gdzie zaplanowano uroczystość 100. rocznicy odzyskania niepodległości i powrotu wsi orawskich do Polski.

Na pomniku wybudowanym w Podsarniu zostały umieszczone nazwiska zasłużonych dla Orawy i Polski bojowników o niepodległość, odznaczonych przez Prezydenta Ignacego Mościckiego Medalem Niepodległości.

Gmina Raba Wyżna otrzymała od Prezydenta RP Narodowy Patronat nad gminnymi obchodami związanymi ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Andrzej Duda jeszcze jako poseł w 2011 roku był uczestnikiem uroczystości nadania szkole w Podsarniu – jako pierwszej w Polsce – imienia Marii i Lecha Kaczyńskich.

– Chciałem, by stulecie odzyskania niepodległości było świętowane wszędzie tam, gdzie sięgają ślady tamtych dni, nie tylko w Warszawie – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości.

Reklama


Jak podkreślił, uroczystość w Podsarniu na Orawie „wpisuje się bardzo mocno w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.  – Tego właśnie chciałem, żeby stulecie odzyskania niepodległości nie było świętowane tylko w Warszawie, tylko centralnie, ale właśnie żeby było świętowane także w polskich miastach, w miasteczkach, w gminach, w wioskach. Wszędzie tam, gdzie sięgają ślady tamtych dni – powiedział.

fot. Piotr Duraj


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.