Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Relacje z Rozgrywek drużyn TSR Orawa


Na Orawie piłka ręczna wraca na dobre, a to za sprawą dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy reprezentują Uczniowski Klub Sportowy TSR Orawa w 3 kategoriach rozgrywkowych.

 

N

 

ajmłodsi adepci szczypiorniaka, biorą udział w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej kat. Dzieci. Po rozegraniu 4 meczy zajmują 6 miejsce na 12 drużyn, Bilans 2 wygrane i 2 porażki.

Reklama


Bochnia: TSR Orawa 7:6 (2:1)

Bochnia II: TSR Orawa 4:9 (3:6)

Wiertmet II Libusza: TSR Orawa 7:12 (5:6)

Wiertmet Libusza: TSR Orawa 25:11 (11:8)

Młodzik to kolejna kategoria w której Klub ma swoich reprezentantów. Po I rundzie rozgrywek drużyna zajmuje 2 miejsce w grupie B. Tak samo jak młodsi koledzy rozegrali 4 mecze, 2 razy Wygrali i przegrali również 2 razy.

Bochnia: TSR Orawa 22:19 (13:12)

TSR Orawa: Wiertmet Libusza 32:25 (16:15)

Tarnów: TSR Orawa 10:0 (walkower)

UKS Dwójka Nowy Sącz: TSR Orawa 5:26 (3:12)

Seniorzy oprócz udziału w turniejach, po raz drugi biorą udział w rozgrywkach Pucharu Ligi organizowanym przez Klub MTS Piast Skawina. Zawody rozgrywane są systemem mecz i rewanż a zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie ligowej tabeli. Tytułu bronić będą szczypiorniści Hutnika Kraków. W tym roku do ligi zgłosiły się drużyny:

Hutnik Kraków
Hutnik Kraków 2
TSR Orawa Jabłonka
Metalka Nowy Targ
MTS Piast Skawina
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie


Pierwszy mecz rozegraliśmy 15 października u siebie z Mistrzem z poprzedniej edycji. Meczem z KS Hutnik Kraków zainaugurowaliśmy tegoroczny Puchar Ligi. Znamy się z zespołem Hutnika z wielu turniejów i sparingów dlatego wiedzieliśmy jak ciężkie spotkanie będzie przed nami. Pomimo dobrej gry naszego zespołu i prowadzenia po pierwszej połowie 15:13 w ostatecznym rozrachunku musieliśmy uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala, który w drugiej połowie złapał przysłowiowy wiatr w żagle i w końcowym rozrachunku rozstrzygnął całe spotkanie na swoją korzyść 25:22. Zespół z Krakowa zaprezentował większe możliwości rozegrania piłki w ataku, a szczelnego muru obronnego nie udało się rozbić naszym szybkim „Strzelbą tj. Jacek i Darek P. Zaś ich potężne działa w postaci Krzyśka i Macieja narobiły wiele zniszczeń w naszych murach obronnych. Pomimo zaciętości i ogromnego ducha walki z jednej i drugiej strony mecz odbył się w duchu fair play – ocenił trener i prezes TSR Orawa Michał Wójt

Kolejny mecz Pucharu Ligi rozegramy już w najbliższy piątek 9 Listopada o godz. 20.00 na Hali Sportowej w Jabłonce z drużyną Ekonomika Kraków.


Serdecznie zapraszamy wszystkich do trenowania piłki ręcznej w naszym klubie, jak również do współpracy i odwiedzania naszej strony na Facebook’u TSR Orawa.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.