Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Święto 3 Maja w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

2018-05-05 07:28:56

W Lipnicy Wielkiej uroczyście obchodzono Święto 3 Maja w potrójnym wymiarze: święto narodowe upamiętniające uchwalenie konstytucji w 1791 roku, święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Dzień Strażaka. Z tej okazji odbyła się w obu parafiach naszej gminy uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków.

P

o Mszy Świętej dalsza uroczystość miała miejsce na niezwykle urokliwie położonej Marysinej Polanie. Tam przedstawiciele różnych grup społecznych naszej gminy (np. byłe i obecne władze gminy i kierownicy, przedstwiciele kościelni, społecznosć szkolna, najstarsi mieszkańcy, radni, sołtysi, strażacy, przedstawiciele sportu i kultury, społecznicy, mieszkańcy itd.) oraz zaproszeni goście posadzili 100 lip na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Goście dopisali i pogoda dopisała więc 100 lip udało się posadzić przy wyjątkowych warunkach i bardzo sprawnie. Uroczyście przygrywała do tego Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Wielkiej. Całość miała niezwykle sympatyczną atmosferę. Miejsce posadzenia lip również nie jest przypadkowe - opodal bowiem planowane jest w niedalekiej przyszłości postawienie widokowej wieży. Dlaczego? Kto był w tym miejscu ten wie... krajobraz po prostu oczarowuje...  na razie stanął tam "moj" w bardzo patriotycznym charakterze.  Na wieży zostanie umieszczona tablica zawierająca nazwiska osób, które lipkę zasadziły.  

Reklama


 

Fot. Bronisław Kowalczyk


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.