Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

TSR ORAWA przegrywa z drużyną Ekonomika

Niestety, TSR ORAWA przegrała z drużyną Ekonomika 27:34. Oto relacja trenera TSR ORAWA Michała Wójta.

"Nasza drużyna seniorów, drugi mecz także rozegrała u siebie, tym razem przeciwnikiem Orawian byli akademicy z Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa. Było to pierwsze spotkanie tych drużyn. Niestety na rozgrzewce kontuzji doznał nasz pierwszy bramkarz Mateusz Machajda, to były złego początki. Pierwsze piętnaście minut spotkania to badanie się nawzajem i wynik bliski remisu (7:9) dla AZS UEK. Niestety im bliżej końca pierwszej połowy to akademicy zaczęli lepiej bronić i szybkimi kontrami odjechali naszej drużynie na 9 bramek przewagi. W drużynie akademickiej nie do zatrzymania był zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie zdobywca 10 bramek z dziesiątym numerem na koszulce Kacper Szczepanik. Akademicy dysponowali także dwoma dobrymi bramkarzami, którzy w sytuacjach sam na sam i karnych byli mocnymi filarami drużyny. Druga połowa to niestety tylko kosmetyka wyniku z pierwszej połowy. Nie skuteczność naszej drużyny w ataku, nie wykorzystane sytuacje sytuacji sam na sam, nie trafione karne, słaby powrót do obrony nie mogły dać dobrego wyniku. Nasza drużyna popełniła bardzo dużo błędów indywidualnych co szybcy studenci zamieniali na kolejne bramki. W drugie połowie nasza drużyna przy stanie 23:28 dla Azs-u podjęła ostatni zryw na wywalczenie dobrego wyniku, dużą zasługą tego była dobra dyspozycja w tej połowie jednego ze starszych zawodników tj Zdzisława Galika (8 bramek w całym meczu). Niestety, jak już pisałem, dobre akcje były przeplatane bardzo niedokładnymi, a akademicy te prezenty wykorzystywali niemalże w 100%. Kolejne spotkanie naszych drużyn już za dwa tygodnie, miejmy nadzieję że do tego czasu uda się wyleczyć kontuzje naszych zawodników".

Drużyna zagrała w składzie: Machajda, Graca, Wójt, Galik, P. Paniak, B. Paniak, D. Paniak, J. Paniak, M. Machaj, J. Machaj, Woszczek, A. Paniak, Morzyniec.