Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

W Jabłonce powstanie miasteczko ruchu drogowego


„Budowa miasteczek ruchu drogowego w województwie małopolskim” to nazwa inwestycji współfinansowanej przez przez Województwo Małopolskie, która powstanie w Jabłonce w ramach konkursu na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W

artość inwestycji to 355 941,76 zł w tym ze środków województwa małopolskiego dofinansowane wyniesie 167 106,46 zł. Gmina Jabłonka zainwestuje 188 835,30 zł.

- Efektem rzeczowym zrealizowanej inwestycji jest miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko będzie wykorzystywane przez dzieci i młodzież do nauki bezpiecznego korzystania z dróg, nauki przepisów, zasad i reguł obowiązujących na drogach. Miasteczko Ruchu Drogowego wraz z organizacją ruchu umożliwia kształcenie i zdobywanie doświadczenia oraz uprawnień do prowadzenia rowerów i motorowerów na drogach publicznych przez dzieci i młodzież w ramach zajęć wychowania komunikacyjnego i wychowania fizycznego. Miasteczko Ruchu Drogowego zawiera wszystkie elementy wymagane w założeniach dla budowy miasteczek ruchu drogowego w województwie małopolskim – mówią włodarze gminy Jabłonka.

ReklamaKomentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.