Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

XXVI Orawskie Lato w Jabłonce. Występy, koncerty i konkursy


W ramach XXVI Orawskiego Lata w Jabłonce 16 lipca na stadionie sportowym odbyła się impreza plenerowa. Na dobry początek na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP z Jabłonki.

Z

anim nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, przed publicznością zaprezentowały się orawskie muzyki z poszczególnych orawskich dziedzin oraz Trombity Haniaczyków.

W ramach imprezy zorganizowano również VI Kiermasz Orawskiej Sztuki w Jabłonce. Stoiska miejscowych artystów można było odwiedzać od godz. 12.00.

Reklama


Prowadzący uroczystość – Jan Świdroń zaprosił na scenę gospodarza gminy – Antoniego Karlaka. Wójt wręczył primátorce miasta Trstená Magdalénie Zmarzlákovej i burmistrzowi Wolborza Andrzejowi Jarosowi pasterskie rogi na pamiątkę wieloletniej współpracy.

Jak co roku, przyznano Nagrodę Wójta Gminy Jabłonka „Pasterski Róg”. Tym razem wyróżniono Stefanię Solawę z zespołu „Skalniok” z Zubrzycy Górnej. Antoni Karlak otrzymał od zespołu ARVA z Lipnicy Wielkiej najnowszą płytę artystów pt. „Pozbacowane nuty”.

Na scenie wystąpiły następnie zespoły folklorystyczne: Dziecięcy Zespół Regionalny „Małe Podhale” z Jabłonki, Zespół Regionalny „Lipnicka Rodzina Kolpinga” z Lipnicy Małej, Zespół wokalny „Nad Wolbórką” z Wolborza, „Rombań”, z Chyżnego, „Skalniok” z Zubrzycy Górnej oraz węgierski Zespół Regionalny „Glück Auf” z Nagymányok. W programie wydarzenia pojawiły się również konkursy.

Zwieńczeniem Orawskiego lata był koncert Ani Wyszkoni.  

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Jabłonka, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce.

 

Fot. Jakub Wojtyczek


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.