Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Zespół Koliba w Bułgarii na XI Międzynarodowym Festiwalu „Balkan Folk Fest 2017 r.”


W dniach od 17 do 22 lipca 2017r.  zespół regionalny Koliba z Orawki gościł w Bułgarii. W wyjeździe wzięli też udział członkowie Oddziału Podhalan w Orawce.

W

izyta odbyła się w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu „ Balkan Folk Fest 2017 r.

Jest to największy festiwal w Europie. W tym roku odbywa się ponownie w znanym bułgarskim kurorcie „Złote Piaski” nad Morzem Czarnym. W festiwalu tym uczestniczą zespoły folklorystyczne, orkiestry, chóry oraz zespoły taneczne i wokalne.

Reklama


Polski zespół Koliba wraz z innymi zespołami zagranicznymi wystąpił we wtorkowe popołudnie na pięknej scenie w Warnie. Zespół pod kierunkiem Eugeniusza Karkoszki i Stanisława Jaromin zaprezentował wiązankę tańców orawskich : polke, ciardasia, tyrcipolke, jelynioska i zbójnickiego.

Czas wolny od prób i występów wypełniały wycieczki, spotkania towarzyskie z członkami innych zespołów oraz kąpiele w Morzu Czarnym i hotelowym basenie w bułgarskim słońcu.

Moc pozytywnych wrażeń i wymiana doświadczeń, poznanie kultury innych narodów, nawiązanie nowych znajomości oraz integracja grupy to wartości nie do przecenienia jakie przyniósł ten wyjazd członkom zespołu Koliba i Odziałowi Związku Podhalan w Orawce.

 

Fot. Monika Basisty-Jurczak


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.